Poduszka ortopedyczna – profilaktyka schorzeń

W sypialni spędzamy prawie połowę naszego życia, zatem od tego jak i na czym leżymy zależy zdrowie naszego kręgosłupa.

To nieprawda, że miękkie, wypchane pierzem poduszki zapewnią nam komfortowy i mocny sen. Zbyt mała i zbyt wysoka poduszka wywoła wzrost napięcia mięśni oraz codziennie bóle pleców Dokładne ułożenie szyi w trakcie spoczynku jest bardzo istotne dla utrzymania zdrowia i dobrego samopoczucia. Jednym ze sposób działania przeciw bólom i chorobom kręgosłupa jest wybór poduszki ortopedycznej, która zapewni prawidłowe położenie kręgosłupa.

Poduszki ortopedyczne redukują ból kręgosłupa w trakcie odpoczynku, likwidują mrowienie rąk, masują części ciała, które mają bezpośredni kontakt z poduszką, zapobiegają krzywiznom kręgosłupa, umożliwiają właściwy przepływ krwi, zmniejszają bóle głowy oraz karku, zapobiega powstawaniu zmarszczeń na szyi.
Kształt poduszki dobieramy w zależności od pozycji, jaką przeważnie przyjmujemy w trakcie snu. Poduszka powinna być także dobrana na podstawie szerokości barku oraz ciężaru i wzrostu danej osoby.

Odpowiednia poduszka ortopedyczna charakteryzuje się odpowiednim poziomem twardości. Zadaniem poduszki jest zastopowanie kręgosłupa w linii prostej, odciążenie odcinka szyjnego oraz rozluźnienie mięśni karku oraz ramion. Dobrze wyprodukowana poduszka pozwala na umiejscowienie głowy w najlepszej dla niej pozycji.

Ważny jest materiał, z którego wytworzona jest poduszka ortopedyczna. Wzrocowe poduszki są wytworzone z pianki z pamięcią. Pianka charakteryzuje się powolnym odzyskiwaniem kształtu po ucisku. Pianka ta niweluje wibrowanie, reaguje na ciepłotę ciała, pod wpływem temperatury stając się bardziej miekką. Jeżeli zmienimy pozycję poduszka na nowo dopasuje się do ułożenia naszego ciała.

Warto wiedzieć o tym, że po zakupie poduszki możemy spodziewać się obniżenia relaksu podczas snu. Powinniśmy się do niej przystosować co trwa mniej więcej od dwóch do kilkunastu dni.

Poduszka ortopedyczna jest bezkonkurencyjna w trosce o zdrowy i sprawnie działający kręgosłup.