Poduszka ortopedyczna do spania

Poduszka ortopedyczna B4 jest bardzo istotnym czynnikiem ochronnym higieny pleców, ale w spełnieniu tej funkcji najistotniejsze jest odpowiednie jej dobranie do jednostkowych wymagań użytkownika.
Przy odpowiednim wyborze, ergonomiczne poduszki, zwane też poduszkami anatomicznymi stanowić powinny najlepsze podparcie dla kręgosłupa na odcinku szyjnym podczas wielu godzin snu.

Decydując się na poduszkę anatomiczną należy zwrócić szczególną uwagę na jej wysokość. Osoby śpiące w pozycji bocznej o węższych ramionach powinni nabyć poduszkę niższą niż osoby o ramionach szerszych. Osoby śpiące na plecach powinny korzystać z poduszek niższych, niż osoby śpiące na boku. W ułożeniu na plecach fantastycznie sprawdzają się poduszki ergonomiczne z podcięciem na środku, które idealnie stabilizują pozycję głowy. Duży problem pojawia się, gdy zasypiamy na brzuchu. Jest to pozycja najgorsza dla kręgów szyjnych i w takim przypadku poduszka profilowana musi być kategorycznie bardziej płaska i miękka. Śpiąc na brzuchu nie możemy korzystać z poduszek profilowanych, z wyłączeniem tych, które są do tego przeznaczone.

Oprócz ukształtowania oraz wysokości poduszki niezwykle istotny jest rodzaj i jakość materiałów wykorzystanych do jej wyprodukowania. Poduszki profilowane wyprodukowane są najczęściej z pianek termoelastycznych (kształtujących swą giętkość pod wpływem wzrostu temperatury ciała – poduszki zapamiętujące kształt), z lateksu (materiał pozyskiwany z soku mlecznego roślin kauczukodajnych) oraz z standardowych tworzyw poliuretanowych.

I w tym momencie pojawia się problem jakości. Niestety nie drogie poduszki anatomiczne nie zawsze wykazują się odpowiednią elastycznością, przeważnie są zbyt twarde, i zamiast umniejszać napięcia mięśniowe, powodują bóle szyi i karku.

Droższe poduszki ergonomiczne, lepiej dobrane, zapewniają mięśniom szyi i ramion odpowiedni relaks, poprawiają jakość snu, niwelują chrapanie oraz niwelują dolegliwości bólowe w obrębie szyi i barków.

Zakup idealnej poduszki ortopedycznej niestety za każdym razem związany jest z niemałym wydatkiem i można uczciwie stwierdzić, że jest to ich jedyny minus.

Sklep internetowy