Przeczytaj jak bardz ważny jest wybór właściwych balsamów dla naszej cery

Większość z nas szukając odpowiednich kosmetyków, kieruje się rodzajem cery. Choć w przypadku doboru właściwych kosmetyków do makijażu, trzeba mieć na uwadze dodatkowo kilka wskazówek. Wspominaliśmy już ostatnio, że przy makijażu twarzy niezwykle istotną rolę odgrywa podkład i puder. O ile znamy już podstawowe zasady ich wyboru, to jeszcze możemy wahać się jaki powinniśmy dobrać puder na uroczyste wyjście. Często wieczorem wybieramy się na wielkie przyjęcia, bankiety czy imprezy. Przede wszystkim w takiej sytuacji zależy nam, aby dany specyfik utrzymał się na skórze twarzy jak najdłużej. Ponadto, pożądane jest, aby nasza skóra w blasku reflektorów nie błyszczała się. Stąd właśnie powinnyśmy dobierać podkłady o gęstej konsystencji, bardzo dokładnie kryjące wszelkie mankamenty na skórze, a także matujące. Jeśli jeszcze, będziemy chciały uzyskać rezultat estetycznej cery, wówczas warto zastosować puder sypki, który w znakomity sposób spowoduje, iż skóra będzie matowa i tym samym perfekcyjnie gładka.

Drugą taką kłopotliwą sytuacją jest lato. Gdyż w tym czasie temperatura na dworze sięga zenitu i wszelkie kosmetyki z twarzy po prostu spływają. Dlatego, umieszczanie na twarz kilku specyfików, spowoduje, iż nasza skóra nie będzie miała jak oddychać. Proponujemy zatem, dobierać lekki podkład o niezwykle płynnej konsystencji i do tego, jeśli zajdzie taka potrzeba, lekki, a także najlepiej nawilżający puder. Na koniec, aby uprościć wszystkim kobietom wybór podkładu, podamy kilka naszych uwag. Wiemy dobrze, że wybór odpowiedniego podkładu jest szczególnie ważny.

Większość spośród nas dobierając go kieruje się metodą prób i błędów. Najkorzystniej jest dobrać podkład do typu cery. Przykładem może być cera tłusta, do jakiej należy użyć podkład nawilżający i jednocześnie matujący. Zawsze zwracajmy uwagę na to, aby podkład był dobrą konsystencję, czyli nie może być on ani za bardzo rzadki ani także za gęsty, gdyż zależy nam na tym, aby rozprowadzał się jak najlepiej. Nie poruszamy w tym miejscu kwestii zapachu, opakowania czy też ceny, gdyż te wyróżniki są sprawą indywidualną. Namawiamy do profesjonalnego zweryfikowania rodzaju skóry, gdyż z pewnością usprawni to wybór wszelkich używanych kosmetyków.